Gmina Łodygowice - gmina, w której warto mieszkać - www.lodygowice.pl
07-04-2017

KLASA SPORTOWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W ŁODYGOWICACH

KLASA SPORTOWA

w Szkole Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi

w Łodygowicach

 

Szkoła od wielu lat plasuje się w czołówce najlepszych szkół podstawowych i gimnazjów w rankingu Szkolnego Związku Sportowego powiatu żywieckiego. Może poszczycić się osiągnięciami w grach zespołowych oraz lekkiej atletyce nie tylko na poziomie powiatu, ale także  rejonu i województwa.  Ponadto uczniowie biorą udział w rozgrywkach Podbeskidzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Ręcznej,  osiągając bardzo wysokie wyniki.

Nawiązując do wieloletniej tradycji uprawiania piłki ręcznej oraz zainteresowania tą dyscypliną wśród uczniów i istniejącej już od kilku lat klasy sportowej na poziomie gimnazjalnym, postanowiono rozpocząć szkolenie dzieci już od czwartej klasy szkoły podstawowej. W związku z tym ogłoszono nabór na rok szkolny 2017/2018.

Klasa sportowa będzie realizować podstawę programową z wychowania fizycznego w wymiarze czterech godzin tygodniowo oraz sześciogodzinne rozszerzenie. Wiodącymi dyscyplinami będzie piłka ręczna i nożna. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz indywidualizacja zajęć pozwoli optymalnie rozwinąć potencjał sportowy uczniów. Aktywność fizyczna stanowi ważny czynnik w kształtowaniu postaw, dlatego program klasy sportowej zapewnia zarówno  rozwój fizyczny jak również doskonalenie cech charakteru takich jak: wytrwałość, pracowitość, umiejętność współdziałania w zespole, tolerancja i empatia. Zajęcia odbywać się będą w nowoczesnej, bogato wyposażonej hali sportowej, salce fitness, siłowni oraz na stadionie lekkoatletycznym.  Ponadto lekcje wychowania fizycznego będą urozmaicone wyjazdami na basen, narty, lodowisko a  także mecze pierwszoligowych drużyn z Bielska-Białej.

Drogi Rodzicu, jeśli chcesz, by Twoje dziecko będące w najważniejszym okresie rozwoju ruchowego nie spędzało czasu przed komputerem, zapisz je do klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr1 im. Królowej Jadwigi w Łodygowicach!

 
Urząd Gminy Łodygowice, ul. Piłsudskiego 75, tel. (033) 863 05 00
Przypominamy o terminach płatności podatku za odbiór odpadów komunalnych. Szczegóły pod nr tel. 338630523.