Gmina Łodygowice - gmina, w której warto mieszkać - www.lodygowice.pl
11-04-2017

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM I ZNA ZASADY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

„Młodzież zapobiega pożarom i zna zasady udzielania pierwszej pomocy” – pod takim hasłem w dniu 06.04.2017r. w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Biernej odbyły się Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Organizatorem turnieju był Zarząd Gminny ZOSP RP w Łodygowicach. W gminnych eliminacjach wzięło udział 36 osób – osoby te zostały zajęły czołowe lokaty w eliminacjach środowiskowych, które zostały przeprowadzone przez szkoły i jednostki OSP z terenu Gminy Łodygowice.

Turniej jak co roku został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

  • l grupa - uczniowie szkół podstawowych
  • II grupa - uczniowie szkół gimnazjalnych
  • III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

W pierwszej kolejności uczestnicy turnieju musieli się zmierzyć z testem jednokrotnego wyboru zawierającym 25 pytań z zakresu znajomości pożarnictwa, sprzętu pożarniczego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Osoby, które uzyskały największą liczbę punktów z testu pisemnego zakwalifikowały się do finału ustnego. W finale ustnym uczestnicy musieli odpowiedzieć na kilka pytań opisowych, a także musieli wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy - w zadaniu praktycznym – pozoracji napotkania na ulicy osoby poszkodowanej należało  prawidłowo ocenić parametry życiowe osoby poszkodowanej i udzielić jej pomocy przedmedycznej oraz zaalarmować odpowiednie służby ratownicze.

W toku zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych, którzy będą reprezentowali w dniu 11.04.2017r. Gminę Łodygowice w eliminacjach powiatowych. Zostali nimi:

  • l grupa – Stanisław Suchanek – OSP Łodygowice
  • II grupa – Paulina Mieszczak – OSP Łodygowice
  • III grupa – Mikołaj Kania – OSP Łodygowice

Na zakończenie turnieju uczestnicy zajmujący czołowe lokaty otrzymali z rąk Wójta Gminy Łodygowice – Andrzeja Pitera oraz Przewodniczącego Rady Gminy – Czesława Wandzel dyplomy i cenne nagrody. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych.

 
Urząd Gminy Łodygowice, ul. Piłsudskiego 75, tel. (033) 863 05 00
Przypominamy o terminach płatności podatku za odbiór odpadów komunalnych. Szczegóły pod nr tel. 338630523.