Gmina Łodygowice - gmina, w której warto mieszkać - www.lodygowice.pl

Stowarzyszenia i Fundacje

Fundacja Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „Per Corda” – www.fundacja-percorda.pl
e-mail:
„Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy” – www.eurobeskidy.org.pl
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego.
Chcesz nam pomóc - przekaż nam 1% swojego podatku.
„Stowarzyszenie Kulturalne WAKAT” w Zarzeczu

      Początkiem 1997 roku grupa młodzieży, głównie z Zarzecza powołała do życia Stowarzyszenie Kulturalne „WAKAT”. Celem „Wakatu” są m.in.: kultywowanie zwyczajów regionu, propagowanie turystyki, sportu, działalność na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
      Od momentu powstania „Wakat” ma na swym koncie wiele udanych przedsięwzięć. Niektóre z nich mają spontaniczny, jednorazowy charakter, jak chociażby „Maskarada” z 1998 r., organizacja zabawy sylwestrowej, nauka wytwarzania gwiazd kolędniczych. W świadomości ludzi pozostają jednak te przedsięwzięcia, które „Wakat” organizuje cyklicznie. Od samego początku są to mikołajki, ( Mikołaj w asyście aniołów, diabła i płonących pochodni przybywa co roku do czekających na niego w Domu Strażaka w Zarzeczu dzieci, a następnie wszyscy uczestniczą w przedstawieniu teatralnym przygotowanym przez młodzież ze Stowarzyszenia). Ten wyjątkowy mikołajkowy wieczór kończy się rozdaniem prezentów dla najmłodszych. Członkowie „Wakatu” przygotowali kilka wspaniałych widowisk teatralnych, które cieszą się niezwykłą popularnością wśród dzieci. „Bajka o królu bocianie”, „ Opowieść o smoku” , „Bajkę o królu Boboli” gorąco oklaskiwały dzieci z Pietrzykowic, Łodygowic, Biernej oraz innych miejscowości spoza Gminy Łodygowice. Początkiem 2005 roku Stowarzyszenie było nawet na występach w okolicach Inowrocławia, gdzie dodatkowo pokazano regionalne obrzędy kolędnicze. Spektakl „Wakatu” uświetnił także tegoroczne 2 DNI Łodygowic oraz wiele innych imprez organizowanych przez GOK w Łodygowicach.
Stowarzyszeni Kulturalne Wakat
      Ciekawą inicjatywą „Wakatu” są „Ferie bez grosza” dzięki, którym młodzież szkolna może miło spędzić czas w okresie przerwy w nauce. Niemal każdego roku organizowany jest festyn taneczny, na którym mieszkańcy wspólne się bawią.
      Wiele ciekawych inicjatyw młodzież skupiona w „Wakacie” przeprowadza we własnym gronie, wspólne ogniska, i piesze wędrówki górskie pomagają zespalać grupę. Od początku istnienia w szeregach stowarzyszenia działało kilkadziesiąt osób, które widziały sens w tym co robią. Wszystkie przedsięwzięcia realizowane były wspólnymi siłami, jednakże na szczególne wyróżnienie zasługują: osoba pierwszego prezesa Stanisława Jakubca, który od samego początku był motorem, napędzającym wszystkie poczynania Stowarzyszenia, oraz obecnego prezesa Mateusza Pindla. W br. Stowarzyszenie Kulturalne Wakat obchodziło swój pierwszy, znaczący jubileusz – 10 lecia działalności!
Stowarzyszeni Kulturalne Wakat

„Bo czasem wystarczy jeden DROGOWSKAZ”

Dlatego właśnie jesteśmy... Stowarzyszenie dla Rozwoju DROGOWSKAZ powstało w 2013 roku.
Celem naszego działania jest szeroko rozumiany rozwój; ludzi, grup, społeczności.

Rozwój to coś co towarzyszy nam całe życie, dlatego postanowiliśmy działać i umożliwiać szerszy rozwój dzieciom i młodzieży oraz dorosłym w naszej gminie, przez działanie, doświadczanie i przeżywanie.

Zapraszamy do świetnej, wspólnej zabawy – na zajęcia, warsztaty, wycieczki, obozy, projekty.

Więcej szczegółów na naszej stronie www.drogowskaz.eu oraz na profilu facebookowym.

Chrześćjańskie Stowarzyszenie Misja Lokalna
 
Urząd Gminy Łodygowice, ul. Piłsudskiego 75, tel. (033) 863 05 00
Przypominamy o terminach płatności podatku za odbiór odpadów komunalnych. Szczegóły pod nr tel. 338630523.