Urząd Gminy Łodygowice, ul. Piłsudskiego 75, tel. 33 863 05 00
Łodygowice

Uczczenie Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada 2023

W naszej gminie, jak co roku, z okazji rocznicy odzyskanie niepodległości przez Polskę, przed pomnikami upamiętniającymi poległych na naszą Ojczyznę w Łodygowicach Dolnych, Górnych i Pietrzykowicach, złożono kwiaty, wieńce i zapalono znicze. Delegacje władz samorządowych, Rady Gminy, Rad Sołeckich, organizacji społecznych i związku emerytów, Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, młodzieży szkolnej wraz z Dyrektorami Szkół i mieszkańców gminy oddały hołd tym wszystkim, którzy poświęcili to co najcenniejsze, a więc swoje życie, abyśmy my mogli żyć w wolnym, niepodległym i bezpiecznym kraju.

W szkołach w podniosłych akademiach wzięli udział uczniowie wraz z nauczycielami. Przygotowane patriotyczne programy artystyczne i inscenizacje miały przybliżyć najmłodszemu pokoleniu historię walki naszego narodu o wolność. Uczniowie uroczyście odśpiewali hymn państwowy i pieśni patriotyczne.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do upamiętnienia Naszych Bohaterów poprzez symboliczne zapalenie zniczy pod pomnikami i na mogiłach żołnierzy.zobacz także

Akcja zima 27 listopada 2023
Dzień Pracownika Socjalnego 21 listopada 2023
Warsztaty dla najmłodszych 16 listopada 2023