Urząd Gminy Łodygowice, ul. Piłsudskiego 75, tel. 33 863 05 00
Łodygowice

Szkoły po generalnych remontach

31 października 2023

Zakończyliśmy generalne remonty w trzech szkołach na terenie Gminy Łodygowice. Realizacja tak dużej inwestycji, wartej prawie 9 milionów złotych, była możliwa dzięki dofinansowaniu w kwocie 6 milionów 375 tys. z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Łodygowicach wymieniono pokrycie dachowe oraz częściowo więźbę, zamontowano nową instalację odgromową, odnowiono elewację budynku magazynowego przy hali sportowej, pomalowano korytarze, wymieniono 196 drzwi i 172 lampy na energooszczędne, wyremontowano wszystkie łazienki (instalacje, płytki, sanitariaty), w salach na poddaszu zamontowano klimatyzację, w piwnicach wymieniono instalację wodociągową i hydrantową.
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pietrzykowicach dostosowano klatkę schodową do przepisów ppoż., zamontowano instalację do oddymiania, pomalowano korytarze i położono nową wykładzinę, wymieniono balustrady schodowe, wymieniono 53 drzwi i 51 lamp na energooszczędne, wymieniono konstrukcję podłogi i nawierzchnię oraz pomalowano ściany w sali gimnastycznej, wykonano izolację przeciwwilgociową.
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łodygowicach pomalowano korytarze i położono nową wykładzinę, pomalowano balustrady schodowe, wymieniono 63 drzwi i 143 lampy na energooszczędne, technologię kuchni dostosowano do obowiązujących przepisów sanitarnych (wymieniono płytki, zamontowano wentylację i wymieniono instalację elektryczną). Obok szkoły powstała nowa infrastruktura – bieżnia, dwa boiska do siatkówki i nowy plac zabaw.

zobacz także

Akcja zima 27 listopada 2023
Dzień Pracownika Socjalnego 21 listopada 2023
Warsztaty dla najmłodszych 16 listopada 2023